Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

27.11.2022 r.

  1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest nie tylko czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, ale również oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich ku czci NMP. Będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30 przez cały okres Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

Dzieci prosimy o przynoszenie zapisanych na wyciętych z papieru i podpisanych serduszkach dobrych uczynków. Podczas każdych rorat będziemy losowali osoby, które będą otrzymywały figurkę Matki Bożej do domowej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • w piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną,
  • okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30, a po niej Msza Święta z komunią wynagradzającą.

4. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic i Mszę Świętą w intencji wspólnoty różańcowej w sobotę o godz. 8.00. Po mszy św. nabożeństwo fatimskie.

5. We wszystkie niedziele Adwentu, podczas każdej Mszy Świętej będą poświęcone opłatki, które będzie można nabywać w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pokrycie kosztów remontów i nowy konfesjonał.

6. Przy ołtarzu św. Józefa będzie też wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe. Złożone dary od parafian trafią do paczek świątecznych dla ubogich.

7. Z radością informujemy, że w tym roku powracamy do spotkań duszpasterskich tzw. kolędy w Waszych domach. Będzie ona jednak odbywać się zmienionych zasadach, ministranci nie będą dzień wcześniej robić tzw. „spisów”, a księża odwiedzą osoby, które wcześniej wyrażą taką chęć. Szczegóły przekażemy na w kolejne niedziele adwentu.

8. Warto już teraz zarezerwować sobie czas na rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii wygłosi ks. dr Przemysław Pokorski – znany nam rekolekcjonista z okresu Wielkiego Postu. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 11 grudnia w III niedzielę adwentu.

9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, dla biednych, oraz za wszelką życzliwość i dobro – Bóg zapłać! Wszystkim życzymy pięknego tygodnia i obfitości Bożych łask