Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

26 września 2016 r. 

 

 

  1. Jedną z największych bolączek naszej świątyni było wyeksploatowane nagłośnienie. Od dawna wielu parafian zgłaszało, że nie słyszy czytań czy poszczególnych fragmentów Mszy świętej. W miniony czwartek zostało zamontowane nowe nagłośnienie. Stare – analogowe i awaryjne zostało zdemontowane i zastąpione nowoczesną, cyfrową technologią. Prace wykonała polska, renomowana firma RDUCH ELEKTROAKUSTYKA. Koszt prac wyniesie ok 35 tys. zł. Za wszystkie ofiary, które już zostały złożone na pokrycie tych prac serdecznie dziękujemy!

Przy tej okazji warto również wspomnieć o miejscu przewodniczenia. Dotychczas obrzędy wstępne i zakończenia oraz modlitwę wiernych odczytaliśmy z ambony lub od ołtarza. Liturgia w swoim porządku przewiduje trzy miejsca, w których sprawuje się Mszę święta. Centralne miejsce zajmuje ołtarz – to na nim składamy ofiarę Eucharystyczną, drugim jest ambona – stół, przy którym posilamy się Słowem Bożym. Trzecim – miejsce przewodniczenia, od tego miejsca sprawuje się obrzędy nie będące ofiarą oraz lekcją Słowa, takie jak akt pokutny, modlitwy wstępne, hymn Chwała na wysokości Bogu czy na zakończenie Mszy – ogłoszenia.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,

– we wtorek wspomnienie św. Wacława,

– we środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek wspomnienie św. Hieronima,

– w piątek wspomnienie św. Teresy z Lisieux,

– w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź I-piątkowa od godz. 17.30.

 

  1. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych

Nabożeństwo różańcowe dla wszystkich wiernych w niedziele o 17.15, w tygodniu o godz. 18.30.

Dzieci zapraszamy na różaniec w sobotę o godz. 17.00.

 

  1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca i nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 18.00.

 

  1. Dziękujemy za wszelką pomoc oraz życzliwość i życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.