Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20 czerwca 2021 r. 

 

 

  1. Dziś po wszystkich mszach  św.  zbieramy ofiary do puszek na letni wypoczynek dla dzieci i seniorów organizowany przez Caritas.

 

  1. Od dziś także ustaje dyspensa zwalniająca wiernych od obowiązku udziału we mszach św. niedzielnych oraz świątecznych i zezwalająca na zastąpienie fizycznej obecności oglądaniem transmisji w telewizji lub internecie.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

– w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana   Chrzciciela.

 

  1. Rozpoczęliśmy nowy etap prac remontowych w naszej świątyni. Zostanie odsłonięty zrekonstruowany drewniany strop kościoła. Mamy nadzieję, że środków wystarczy również na inne potrzebne prace. W związku z remontem od poniedziałku wieczorem do niedzieli msze św. są odprawiane w kaplicy MB  Ostrobramskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę kończy się czas pobytu w naszej parafii kleryka Dawida Bożka. Podczas mszy św. o godz. 11.00 chcemy mu podziękować za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Jerycho Różańcowe oraz 30. rocznicę święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Za wszelką życzliwość i dobro oraz wsparcie materialne dla naszej parafii mówimy z serca: Bóg zapłać.