Nowe Ograniczenia liczby wiernych

Drodzy Parafianie oraz Przyjaciele!

 Wszyscy słuchamy radia, oglądamy telewizję przeglądamy media społecznościowe. Dobrze wiemy, jakie obostrzenia zostały wprowadzone przez Radę Ministrów. Od soboty 27 marca w obiektach kultu religijnego może przebywać max. 1 os/20m2.

 Nasz obiekt kultu religijnego, który nazywamy bardzo często naszym kościołemparafialnym wieczernikiem ma 540m2. Dlatego, abyśmy mogli wypełnić przepisy prawa jednocześnie w naszym kościele może przebywać max. 27 osób. 20 osób w nawie kościoła oraz 7 osób na chórze.

 Aby usprawnić nasze funkcjonowanie i przestrzeganie przepisów część ławek została wyłączona z użytku. Prosimy, aby przychodząc zajmować miejsca oznaczone symbolem „X”. Jest ich w kościele dokładnie tyle ile osób może przebywać.

 Nie chcemy nikogo wypraszać z kościoła. Nie jest to dobre, że ksiądz, który powinien sprawować kult i troszczyć się o wiarę będzie stał przy drzwiach z licznikiem i pilnował ile osób wchodzi. Dlatego bardzo liczymy na Waszą uczciwość i odpowiedzialność! Prosimy, abyście sami, nawzajem pilnowali siebie.

 Wielu Parafian ma piękny zwyczaj codziennego uczestnictwa w Eucharystii. Może to czas, aby pozwolić na swoim ulubionym miejscu usiąść komuś innemu. Sąsiadowi, znajomej osobie z ulicy, a może całkiem przypadkowemu wiernemu, który ze strachem w oczach przyszedł niepewny czy wejdzie na Eucharystię.

 Troszczmy się o siebie! Nosząc maski, dezynfekując ręce, zachowując konieczne odległości, a także ustępując swojego miejsca drugiemu człowiekowi.

 Nie zamykamy świątyni – pozostaje ona otwarta!

Nie zamykamy serc – są gotowe, aby nieść innym wsparcie i radość!

 Prosimy Was o wsparcie w konsekwentnym przestrzeganiu prawa. Choć jest to niewątpliwie bardzo trudne.