Ogłoszenia i komunikaty

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

 

 

 

 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele Katolickim. Od jutra rozpoczyna się tzw. czas zwykły. 
 1. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Bardzo prosimy, aby ci, którzy zwyczajowo uczestniczą we mszy św. o godz.11.00, wybrali inną godzinę mszy św., aby umożliwić uczestniczenie w uroczystości rodzinom i gościom.
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki diecezji,
 • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego kapłana
 • w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza,
 • przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.
 1. Zapraszamy na kolejne Warsztaty Biblijne poświęcone Listowi św. Pawła do Galatów. Spotkanie odbędzie się we wtorek godz. 19.00.
 1. W piątek rozpoczną się w naszej świątyni warsztaty techniki gry organowej. Zapraszamy do wysłuchania uczestników kursu. Będziemy mogli słuchać ich gry w piątek w dwóch turach: od godz.10.00-12.00 oraz od godz. 16.00-17.45. Kurs zakończy w sobotę koncertem laureatów, który odbędzie się o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę adoracji Jerycha Różańcowego oraz Wigilię Zesłania Ducha Świętego. 
 1. Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Termin: 14-15 lipca; koszt: 130 zł; zapisy u ks. Tomasza Kałuży.
 1. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do wzięcia udziału w Męskim Forum, które odbędzie się w sobotę w Szkołach Salezjańskich na ul. Ku Słońcu – rozpoczęcie o godz. 9.00, wstęp wolny.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za każde dobro mówimy serdeczne: Bóg zapłać.