Ogłoszenia i komunikaty

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 listopada 2019 r.

 

 

  1. DZIŚ OBCHODZIMY XI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”.

 

  1. ZAPRASZAMY DO MODLITWY ZA DUSZE CZYŚĆCOWE. Za zmarłych poleconych w wypominkach modlimy się od poniedziałku do soboty o godz. 18. 30.

 

  1. W PONIEDZIAŁEK OBCHODZIMY 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny.

 

  1. Z OKAZJI 101. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawi uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny jutro o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. O godz. 12.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna

 

  1. WE WTOREK WARSZTATY BIBLIJNE. Temat spotkania: Pierwszy List św. Piotra. Warsztaty rozpoczną się o godz.19.00 w Domu Parafialnym.

 

  1. W KALENDARZU LITURGICZNYM tego tygodnia obchodzimy:

–  w poniedziałek wspomnienie św.Marcina,

– we wtorek wspomnienie św. Jozafata,

– w środę wspomnienie pierwszych polskich męczenników:    św. Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna,

– w piątek wspomnienie św. Alberta Wielkiego.

 

  1. W SOBOTĘ 16. DZIEŃ MIESIĄCA – o 18.00 msza św. ku czci św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami świętego. Po nabożeństwie wypominkowym rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do modlitwy w intencji Kościoła i ojczyzny. Osoby, które chcą prowadzić modlitwę prosimy, aby wpisały się na listę wyłożoną pod chórem.

 

  1. SERDECZNIE DZIĘKUJMY za wszelką życzliwość oraz za wszystkie ofiary złożone na prowadzone prace remontowe i na potrzeby parafii – Bóg zapłać.