Ogłoszenia i komunikaty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 września 2017 r.

 

  1. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania Katolickiego pod hasłem Maryja Wychowawczynią Pokoleń.

 

  1. Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:

w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,

w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

w piątek wspomnienie NMP Bolesnej,

w sobotę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

 

  1. Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na uroczystą Mszę Świętą w czwartek o godz. 18.00, podczas której zostaną poświęcone krzyże. Po Eucharystii odbędą się zapisy dzieci do I komunii świętej.

 

  1. W tym tygodniu rozpocznie się również przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla klas 7 SP i 2 Gimnazjum w czwartek, a dla klas 3 Gimnazjum w piątek. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w salce na plebanii.

 

  1. Stowarzyszenie Nasza Parafia i Rada Osiedla serdecznie zapraszają wszystkich parafian na festyn Babie Lato, który odbędzie się w sobotę 16-go września na placu przy kościele parafialnym. Rozpoczęcie o godz. 11.00. W czasie festynu będzie trwała kwesta na podejmowane w naszej parafii prace remontowe, w tym m.in. na organy.

 

  1. W sobotę o godz. 19.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, czyli 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową w intencji Kościoła i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to czuwanie.

 

  1. Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazania Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten przez najbliższy rok będzie peregrynował po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone są spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się 18 września w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i prowadzone prace remontowe. Z serca mówimy: „Bóg zapłać”!