Ogłoszenia i komunikaty

 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 r.

 

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Polskim zwyczajem kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego.
  1. Dziś kończy się czas praktyki duszpasterskiej w naszej parafii kleryka Krzysztofa Lipińskiego. Serdecznie dziękujemy za serce włożone w posługę dla nas, za wszelkie uczynione dobro i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze życia.
  1. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie z  ogłoszeniami duszpasterskimi w przedsionku kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
  1. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, mogą zapisać się na listę uzupełniającą, po mszy św., w zakrystii.
  1. W środę 16-ty dzień miesiąca podczas każdej mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, a po mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Otoczmy modlitwą Kościół Święty i Ojczyznę.
  1. W sobotę rozpocznie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mszę św. pontyfikalną w sobotę o godz. 18.00. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z Ks. Arcybiskupem.
  1. W przyszłą niedzielę, w drugim dniu wizytacji, podczas mszy św. o godz. 11.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania z gimnazjum i kl. VIII w środę, czwartek i piątek rozpoczną bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę o godz. 18.30 w kościele.
  1. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka oraz książka „Uwolnijcie nas stąd” – wywiad z mistyczką Marią Simma o jej doświadczeniu spotkań z duszami czyśćcowymi.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe przy nabyciu kadzidła – zebraliśmy 1100 zł. Serdecznie dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro okazane nam podczas wizyty duszpasterskiej.