Ogłoszenia i komunikaty

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

29.11.2020 r.

 

 

  1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Adwent jest nie tylko czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, ale również oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

  1. Nowy Rok duszpasterski jest poświęcony Eucharystii i przeżywamy go pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Z tej racji w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W tym tygodniu będziemy modlić się o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

  1. Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła – o godz.18.00 swoją mszę św. imieninową odprawi ks. Infułat Andrzej Offmański.

 

  1. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich ku czci NMP. Roraty będą odprawiane od 1 grudnia codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 6.30.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

 

  1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca i nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę o godz. 8.00.

 

  1. W minionym tygodniu naszą parafię opuścił ks. prałat Wincenty Jankowski. Ze względu na konieczność całodobowej opieki ks. prałat zamieszkał w Instytucie Medycznym im. Jana Pawła II w Szczecinie.

 

  1. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji pomocy „ Paczuszka dla maluszka” zapraszamy do zabrania papierowej bombki z choinki stojącej w przedsionku świątyni.

 

  1. We wszystkie niedziele Adwentu, podczas każdej Mszy Świętej będą poświęcone opłatki, które będzie można nabywać w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na spłatę kosztów prac remontowych. Będzie można również nabyć świece wigilijne „Caritas” oraz ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze Szkolnego Koła Biblijnego.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, dla biednych, oraz za wszelką życzliwość i dobro – Bóg zapłać!