Ogłoszenia i komunikaty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU

18 listopada 2018 r.  

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ojciec święty prosi, byśmy poszukali w naszym otoczeniu osobę potrzebującą i przygotowali dla niej Torbę Miłosierdzia. Należy ją wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi i przekazać bezpośrednio potrzebującemu. Torbę Miłosierdzia można otrzymać w zakrystii po mszy św. Możemy także przygotować taką torbę dla osoby nieznanej i przekazać ją do parafii.
 1. Zapraszamy do modlitwy za dusze czyśćcowe podczas wypominek. Za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się od 02 do 30 listopada, od poniedziałku do soboty o godz. 18. 30.
 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:
 • we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
 • w środę wspomnienie ofiarowania NMP,
 • w czwartek wspomnienie św. Cecylii,
 • w sobotę wspomnienie męczenników wietnamskich św. Andrzeja i towarzyszy.
 1. Kandydatów do bierzmowania z Gimnazjum i kl. VIII zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz.18.00 w kościele.
 1. W sobotę obchodzimy Wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny i Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 12.00. Podczas uroczystej liturgii ponowimy Akt Uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz otoczymy szczególną modlitwą Ks. Arcybiskupa Metropolitę z racji 16. rocznicy sakry biskupiej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, kapłanów, osoby konsekrowane, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.
 1. Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy trwali na modlitwie podczas Jerycha Różańcowego.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prowadzone prace remontowe i na potrzeby parafii.