Ogłoszenia i komunikaty

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 lipca 2019 r. 

 

 

  1. We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Jest to również dzień miesiąca, w którym czcimy św. Jana Pawła II. Przed mszą św. o godz. 18.00 wystawienie relikwii papieża, na zakończenie mszy św. adoracja oraz błogosławieństwo relikwiami, a po mszy św. rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Chętni mogą wpisać się na listę wyłożoną pod chórem.

 

  1. W ubiegły piątek zmarł ks. Wilhelm Hajduk, który był wikariuszem w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie o godz. 11.00.

 

  1. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w czwartek, 25 lipca. Uroczystość tą poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński. Zapraszamy także do udziału w XI Jarmarku Jakubowym, który rozpocznie się w piątek, 26 lipca i potrwa do niedzieli, 28 lipca.

 

  1. Organizujemy pielgrzymkę do Gostynia, Myśliborza na Jasną Górę i Górę św. Anny. Termin pielgrzymki: 27-29 września, orientacyjny koszt 250 zł, wpisowe 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. W lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie wywieszonym w przedsionku kościoła.

 

  1. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii – wszystkim ofiarodawcom mówimy serdeczne: „Bóg zapłać”.