Ogłoszenia i komunikaty

 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  

12. maja 2019 r.  

 

 

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  1. W związku z dokonanymi w Polsce w tym miesiącu profanacjami Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Matki i Królowej, a także profanacjami Krzyża oraz świątyń – Ks. Arcybiskup przekazał nam komunikat, w którym prosi nas, aby do końca maja włączyć do codziennych osobistych modlitw intencję przebłagalną zarówno wobec Osoby Najświętszej Maryi Panny oraz wobec Osoby naszego Pana Jezusa Chrystusa. Można wraz z tą intencją, dodać odpowiednią modlitwę lub akt duchowy. Ponadto Ks. Arcybiskup zaleca, aby dziś i jutro do nabożeństwa majowego w intencji przebłagalnej dodać dziesiątek różańca, a w dniach 17-25 maja (przed Dniem Matki) w czasie nabożeństw majowych odprawić ekspiacyjną nowennę, poprzez dodanie: śpiewu Suplikacji, dziesiątki różańca oraz aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Na zakończenie Nowenny, w sobotę 25 maja, odprawimy Procesję Maryjną.
  1. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszego ks. Arcybiskupa.
  1. Zapraszamy na Warsztaty Biblijne we wtorek o godz. 19.00.
  1. W czwartek po nabożeństwie majowym rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Zachęcamy do włączenia się w adorację. Osoby, które chcą prowadzić modlitwę prosimy o wpisanie się na listę, która jest wyłożona pod chórem.
  1. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Bardzo prosimy, aby ci, którzy zwyczajowo uczestniczą we mszy św. o godz.11.00, wybrali w tę niedzielę inną godzinę mszy św., aby umożliwić uczestniczenie w uroczystości rodzinom i gościom.
  1. Od poniedziałku rozpoczną się próby z dziećmi komunijnymi. Pierwsza próba w poniedziałek o godz. 18.45.
  1. Zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się w naszej świątyni w przyszła niedzielę o godz. 15.00.
  1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przed rocznicą I komunii – 25 maja, w sobotę, o godz. 15.45.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na prowadzone remonty oraz inne potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!